معرفی نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

 

نرم افزار حسابرسیار

 

برای معرفی نرم افزار حسابرسی حسابرسیار که جزء (ابزارهای رایانه ای حسابرسی) می باشد‏ باید گفت: نرم افزاریست یکپارچه ، استاندارد و قابل اعتماد که جهت حسابرسی صورتهای مالی انواع واحدهای مورد رسیدگی قابل استفاده می باشد .

نرم افزار تخصصی حسابرسی حسابرسیار شامل دو بخش کلی زیر می باشد:

بخش حسابداری نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

در زمان ثبت هر پرونده حسابرسي در حسابرسیار تمامي داده حسابداری واحد مورد رسيدگي را دريافت نموده و سپس آن را در قالب یک بخش کامل حسابداری با امکاناتی از قبیل: تراز ها ، دفاتر، اسناد ، مشاهده طرف حسابها -گزارشات پویا و غیره در اختیار حسابرس قرار میدهد این بخش بصورت موثری حسابرس را از وابستگی به سیستم مالی واحد مربوطه بی نیاز کرده و در ابتدای شروع عملیات رسیدگی اطلاعات کاملی از حسابها و اشکالات موجود در داده مالی واحد مربوطه را در اختیار حسابرس قرار می دهد .

بخش حسابرسی

در مرحله بعدی نرم افزار تخصصی حسابرسیار به كاربر اين امكان را مي دهد كه بتواند با تهيه كاربرگ 6020 (كاربرگ صورت هاي مالي ) و بهره مندی از سیستم عطف گذاری هوشمند به ساخت كاربرگ هاي اصلي، معين و تفصيل ها و نهایتا نمونه گیری و رسیدگی آنها بپردازد . کاربر مي تواند در هر سطحي از حسابها با بررسي گردش حساب مربوطه و با استفاده از ابرازهای پیشنهادی مانند انواع فیلترها ، درصد نمونه گیری،درصد رسیدگی طرف حسابها در سایر عطف ها و …  در انتخاب نمونه ها حسابرسی دقیق و موثر و قابل اعتماد را تجربه کند  .

در نرم افزار تخصصی حسابرسی حسابرسیار کنترل های حسابرسی بصورت انتخاب کنترل ها در سطح کل و یا معین و اعمال عطف آنها در سطوح رسیدگی پایین تر می باشد. همچنین می توان بصورت انتخاب کنترل ها برای هر کاربرگ رسیدگی بصورت مجزا و یا ترکیب هر دوی این روش ها استفاده کرد .

گزارشات بخش حسابرسی حسابرسیار مانند گزارش تراز های شناور بصورت تحلیلی و گزارش اقلام راکد و تهیه کاربرگ تاییدیه بدهکاران و بستانکاران و … برای حسابرسان بسیار کارآمد و راهبردی می باشند .

گزارش آمار رسیدگی ها به مدیر و سرپرست پروژه امکان مشاهده میزان رسیدگی ها در سطوح مختلف حسابها و عطف های 6020 را در هر لحظه از عملیات حسابرسی میدهد و می توان با در اختیار داشتن تعداد ساعات کاری در هر بخش به کارت بودجه آن پرونده رسید .

نهایتا پس از یک عملیات رسیدگی کامل کابر می تواند با استفاده از ابزار خروجی PDF  یک پرونده کامل الکترونیکی بصورت مرتب شده براساس سطوح عطف گذاری جهت چاپ و بایگانی در اختیار داشته باشد .

حسابرسی های منظم برای اکثر شرکت ها یک ضرورت تجاری استاندارد است. حتی اگر طبق مقررات لازم نباشد ، ممیزی مستقل بینش تجاری ارزشمندی را به همراه اعتبار گزارشگری مالی شرکت ارائه می دهد.

اما با توجه به ضرورت امر حسابرسی از یک طرف و هزینه های سنگین آن از سوی دیگر آیا می توان از راهکارها و روش هایی استفاده کرد که باعث کاهش میزان هزینه ها و بالا بردن بازدهی بیشتر تیم حسابرسی گردد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بله نرم افزار حسابرسی حسابرسیار دقیقا ابزاری است برای افزایش سرعت و دقت  و کاهش هزینه در عملیات حسابرسی.

نرم افزار حسابرسی حسابرسیار علاوه بر مستند سازی عملیات حسابرسی بصورت سیستمی این قدرت را به حسابرس میدهد که  با در اختیار داشتن  ابزار ها و قابلیت های تحلیلی و گزارشات پویای حسابرسی یک حسابرسی دقیق و خوشایند را تجربه نماید.

از نگاه دیگر حضور در محل مشتری می تواند از قبل برنامه ریزی شده و به میزان قابل توجهی کاهش یابد(اغلب فقط به چند روز یا حتی یک روز) این دوره، بسیار کوتاه تر و دارای زمانبندی هدفمند می باشد و همچنین مشوقی برای ارتباطات یکپارچه است که درک متقابل را تقویت می کند و به ایجاد رابطه کمک می کند.

به طور حتم در جوامع پیشرفته همواره  نظم و یکپارچگی و سرعت و دقت حرف اول را میزند و اینها تنها زمانی بدست می آیند که فرآیند مربوطه از قدرت سیستمی شدن بهره مند باشد .

در فرآیند حسابرسی نیز همچون سایر فرآیندها سیستمی شدن امری بسیار مهم در  بالا بردن بهره وری و بهینه سازی عملیات حسابرسی می باشد بنابراین بطور حتم جوامع پیشرفته از آن بهره میبرند و میدانیم در حال حاضر سالهاست که در اکثر این جوامع ابزارهای حسابرسی جای خود را میان حسابرسان باز کرده است .

سوالی دارید؟ میخواهید دموی نرم افزار را ببینید؟ ما با شما تماس میگیریم !🙂

4 دیدگاه دربارهٔ «معرفی نرم افزار حسابرسی حسابرسیار»

 1. حمید عبدل پور

  با سلام از سایت شما دیدن کردم و بسیار عالی بود
  عملکرد برنامه شما چه حد با استانداردهای حسابرسی ایران منطبق است ؟

  1. ضمن تشکر از توجه شما به (نرم افزار تخصصی حسابرسی حسابرسیار)، باید به عرض برسانیم با توجه به تهیه این نرم افزار با همکاری جمعی از حسابداران رسمی و موسسات حسابرسی این نرم افزار 100% منطبق بر استانداردهای حسابرسی ایران می باشد و همواره در این زمینه در حال رشد است.

 2. امیر حسین پارسا

  خسته نباشید
  برنامه شما تا چه درصدی از عملیات حسابرسی را پیش می برد ؟

  1. از توجه شما به (نرم افزار حسابرسی حسابرسیار) بسیار متشکریم.
   (حسابرسیار) از لحظه شروع پروژه تا زمان تولید گزارش های نهایی به روش های مختلف در کنار شما قرار دارد. طبق بیان همکاران این نرم افزار شما حداقل 40% زمان و هزینه تمام شده رسیدگی را کاهش می دهد. البته عملیات حسابرسی همواره یک کار انسانی است اما مانند همه فعالیت های دیگر، این کار نیز نیازمند ابزاری است که در این زمینه انسان را یاری رساند. حسابرسیار، ابزار حسابرسی شماست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن