تصویر
تصویر
تصویر

نرم افزار تخصصی حسابرسی حسابرسیار

معرفی نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

معرفی نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

 

برای معرفی نرم افزار حسابرسی حسابرسیار که جزء (ابزارهای رایانه ای حسابرسی) می باشد‏ باید گفت: نرم افزاریست یکپارچه ، استاندارد و قابل اعتماد که جهت حسابرسی صورتهای مالی انواع واحدهای مورد رسیدگی قابل استفاده می باشد .

نرم افزار تخصصی حسابرسی حسابرسیار شامل دو بخش کلی زیر می باشد:

 

بخش حسابداری نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

در زمان ثبت هر پرونده حسابرسی در حسابرسیار تمامی داده حسابداری واحد مورد رسیدگی را دریافت نموده و سپس آن را در قالب یک بخش کامل حسابداری با امکاناتی از قبیل: تراز ها ، دفاتر، اسناد ، مشاهده طرف حسابها -گزارشات پویا و غیره در اختیار حسابرس قرار میدهد این بخش بصورت موثری حسابرس را از وابستگی به سیستم مالی واحد مربوطه بی نیاز کرده و در ابتدای شروع عملیات رسیدگی اطلاعات کاملی از حسابها و اشکالات موجود در داده مالی واحد مربوطه را در اختیار حسابرس قرار می دهد.

 

بخش حسابرسی نرم افزار حسابرسیار

در مرحله بعدی نرم افزار تخصصی حسابرسیار به کاربر این امکان را می دهد که بتواند با تهیه کاربرگ ۶۰۲۰ (کاربرگ صورت های مالی ) و بهره مندی از سیستم عطف گذاری هوشمند به ساخت کاربرگ های اصلی، معین و تفصیل ها و نهایتا نمونه گیری و رسیدگی آنها بپردازد . کاربر می تواند در هر سطحی از حسابها با بررسی گردش حساب مربوطه و با استفاده از ابرازهای پیشنهادی مانند انواع فیلترها ، درصد نمونه گیری،درصد رسیدگی طرف حسابها در سایر عطف ها و …  در انتخاب نمونه ها حسابرسی دقیق و موثر و قابل اعتماد را تجربه کند  .

در نرم افزار تخصصی حسابرسی حسابرسیار کنترل های حسابرسی بصورت انتخاب کنترل ها در سطح کل و یا معین و اعمال عطف آنها در سطوح رسیدگی پایین تر می باشد. همچنین می توان بصورت انتخاب کنترل ها برای هر کاربرگ رسیدگی بصورت مجزا و یا ترکیب هر دوی این روش ها استفاده کرد .

گزارشات بخش حسابرسی حسابرسیار مانند گزارش تراز های شناور بصورت تحلیلی و گزارش اقلام راکد و تهیه کاربرگ تاییدیه بدهکاران و بستانکاران و … برای حسابرسان بسیار کارآمد و راهبردی می باشند .

نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

گزارش آمار رسیدگی ها به مدیر و سرپرست پروژه امکان مشاهده میزان رسیدگی ها در سطوح مختلف حسابها و عطف های ۶۰۲۰ را در هر لحظه از عملیات حسابرسی میدهد و می توان با در اختیار داشتن تعداد ساعات کاری در هر بخش به کارت بودجه آن پرونده رسید .

نهایتا پس از یک عملیات رسیدگی کامل کابر می تواند با استفاده از ابزار خروجی PDF  یک پرونده کامل الکترونیکی بصورت مرتب شده براساس سطوح عطف گذاری جهت چاپ و بایگانی در اختیار داشته باشد .

چرا باید از نرم افزار حسابرسی استفاده کرد؟

حسابرسی های منظم برای اکثر شرکت ها یک ضرورت تجاری استاندارد است. حتی اگر طبق مقررات لازم نباشد ، ممیزی مستقل بینش تجاری ارزشمندی را به همراه اعتبار گزارشگری مالی شرکت ارائه می دهد. اما با توجه به ضرورت امر حسابرسی از یک طرف و هزینه های سنگین آن از سوی دیگر آیا می توان از راهکارها و روش هایی استفاده کرد که باعث کاهش میزان هزینه ها و بالا بردن بازدهی بیشتر تیم حسابرسی گردد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم :
 • نرم افزار حسابرسی حسابرسیار دقیقا ابزاری است برای افزایش سرعت و دقت و کاهش هزینه در عملیات حسابرسی. نرم افزار حسابرسی حسابرسیار علاوه بر مستند سازی عملیات حسابرسی بصورت سیستمی این قدرت را به حسابرس می دهد که با در اختیار داشتن ابزار ها و قابلیت های تحلیلی و گزارشات پویای حسابرسی یک حسابرسی دقیق و خوشایند را تجربه نماید.
 • از نگاه دیگر حضور در محل مشتری می تواند از قبل برنامه ریزی شده و به میزان قابل توجهی کاهش یابد(اغلب فقط به چند روز یا حتی یک روز) این دوره، بسیار کوتاه تر و دارای زمانبندی هدفمند می باشد و همچنین مشوقی برای ارتباطات یکپارچه است که درک متقابل را تقویت می کند و به ایجاد رابطه کمک می کند.
نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

برخی از قابلیت های نرم‌افزار حسابرسی حسابرسیار

بدلیل عدم رعایت قوانین کپی رایت توسط سایر سایت ها، تنها برخی از قابلیت های نرم افزار حسابرسی حسابرسیار در این بخش ذکر شده است و ده ها قابلیت دیگر هنگام دمو به شما نمایش داده خواهد شد.
 • امکان ثبت یک پرونده با وارد کردن بانک اطلاعات نرم افزار حسابرسی مربوطه
 • ورود کلیه داده های حسابداری (اعم از اسناد قبل بستن و اسناد بستن) با قابلیت انتخاب محدوده جهت حسابرسی
 • گزارشات پویا جهت تراز ها در سطوح ۵ گانه سرفصل ها با انتخاب محدوده سرفصل ها و یا انتخاب نمونه ای از سرفصل ها
 • امکان انتخاب نوع کدینگ سیستم به صورت یونیک یا وابسته
 • امکان ورود اطلاعات حسابداری در پنج سطحی (کل – معین – تفصیل ۱ – تفصیل ۲ –تفصیل۳)
 • امکان ویرایش اطلاعات پرونده ثبت شده در فرم جداگانه
 • امکان بررسی تراز های هر حساب در هر کدام از سطوح
 • امکان بررسی گردش هر حساب در هر کدام از سطوح
 • گزارشات پویا برای کل اسناد حسابداری با انتخاب محدوده تاریخ و یا شماره اسناد (اعم از اسناد قبل بستن و اسناد بستن )
 • مشخص نمودن حساب های نقل از سال قبل بدون ورود به گردش آنها با کلمه کلیدی BF
 • امکان تهیه کاربرگ های اصلی ، معین و تفصیل ها با فرمت اصلی سازمان حسابرسی
 • قابلیت ویرایش عطف ها در تمامی سطوح حتی بعد از رسیدگی و بروزرسانی اتوماتیک توسط نرم افزار
 • امکان رسیدگی در تمامی سطوح کل ، معین ، تفصیل ها
 • قابلیت فیلتر شده تمامی ستون ها در گردش حساب ها جهت انتخاب هر چه آسانتر اسناد مورد رسیدگی
 • انتخاب کنترل های حسابرسی در سطوح کاربرگهای کل و معین و قرار دادن عطف آنها به عنوان عطف کنترل های حسابرسی در کاربرگ های رسیدگی (در این قابلیت کاربر می تواند برای سطوح حسابهای کل و معین لیست کنترل ها را انتخاب نموده و نرم افزار این عطف را بصورت خودکار به عنوان کاربرگ کنترل های پیشنهادی در کلیه رسیدگی های سطوح پایین قرار می دهد با این توضیح که قابلیت حذف و یا انتخاب مجزای کنترل ها در هر کدام از کاربرگ های رسیدگی وجود دارد. )
 • قابلیت انتخاب و ویرایش طرف حساب ها در کاربرگ رسیدگی و اعمال اتوماتیک طرف مقابل در نرم افزار حسابرسی حسابرسیار
 • پر شدن خودکار رسیدگی شدها در سایر سرفصل ها با قرا گرفتن عطف رسیدگی شده در کاربرگ حسابرسی و گزارش آن در پنجره مجزا و گزارش جمع رسیدگی شدها در سایر سرفصل ها بصورت اتومات توسط نرم افزار ( در این فرآیند کاربر با وارد شدن به گردش هر حساب می تواند لیستی از ردیف های رسیدگی شده در سایر سرفصل ها بهمراه عطف آن را ببیند .)
 • قابلیت مشاهده گزارش رسیدگی شده ها توسط کاربر در پنجره مجزا ( در این لیست امکان لینک شدن به هر کدام از سرفصل های رسیدگی شده از قبل هم وجود دارد.)

نرم افزار حسابرسی و حسابداری چیست؟

 

نرم افزارهای مالی چون نرم افزار حسابداری و حسابرسی به عنوان قلب فرآیندهای شرکت می باشند، باید طوری طراحی شوند که برای هر نوع شرکتی چون سهامی عام و خاص و تعاونی با هر اندازه ای حتی شرکت های کوچک قابل استفاده باشند.
شرکت ها با نداشتن یک سیستم حسابداری درست دچار سردرگمی و پیچیده شدن فعالیت ها می شوند، حال آنکه داشتن یک نرم افزار حسابداری و یا حسابرسی خوب به کارایی بیشتر شرکت و سامان دادن به فعالیت ها و منظم شدن حساب های مالی شرکت منجر می گردد، دغدغه مدیران برای حساب و کتاب را از بین می برد و فرصت بیشتری برای آنها فراهم می کند تا روی فعالیت های اصلی شرکت و پیشبرد آن تمرکز کنند.
 
 

.

نرم افزار حسابرسی حسابرسیار

ویژگی های یک نرم افزار حسابرسی خوب

 
حسابرسی شرکت ها یعنی بررسی صورت های مالی و گزارش گیری از آنها جهت ارائه به موسسات مالی و بانک ها، موسسات مالیاتی و شرکت های بازرسی دولتی شامل انواعی چون حسابرسی داخلی، عملیاتی و حسابرسی مالیاتی می باشد که مسئولیت بررسی و اجرای رسیدگی به حساب ها و یا صورت های مالی، مستند سازی تصمیمات، برآوردهای مالی انجام شده را برعهده دارد.
 
 
از اینرو یک سیستم حسابرسی خوب (مانند نرم افزار حسابرسی حسابرسیار)باید در درجه اول قابلیت محاسبه تمامی صورت های مالی را داشته باشد و بتواند به ابزارهای دیگری چون اکسل و ورد متصل شود، قابلیت نصب بر روی انواع سیستم ها را داشته باشد، انعطاف پذیر باشد، دارای پوشش دهی دقیق و سریع باشد، قابلیت گزارش گیری استاندارد و قانونی و تصمیم گیری سریع و دقیق بر اساس گزارش ها و قابلیت تطبیق پذیری آسان را داشته باشد، علاوه بر همه این موارد یک نرم افزار حسابرسی خوب باید طوری طراحی شده باشد که استفاده از آن راحت و آموزش پذیر باشد.

سوالی دارید؟
می‌خواهید دموی نرم‌افزار را ببینید؟
ما با شما تماس می‌گیریم !

کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید ، تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند :