حسابرسی نرم افزاری

حسابرسی نرم افزاری


مسئولیت حسابرسی شرکت، فروشگاه و یا هر بنگاه اقتصادی از مسئولیت های بسیار سخت و چالش برانگیز است که احتیاج به داشتن یک برنامه حسابرسی جامع و دقیق دارد تا بتوان طبق این برنامه کلیه حسابرسی های واحد اقتصادی مورد نظر را در کمترین زمان ممکن و به صورت دقیق انجام داد. به همین منظور، طراحی برنامه های حسابرسی از الزامات جامعه کنونی محسوب شده و در این راستا نرم افزار حسابرسی با امکان انجام حسابرسی کلیه صورت های مالی به صورت جامع و تفصیلی طراحی و به بازار ارائه شده است.

برنامه حسابرسی چیست؟

در پاسخ به اینکه برنامه حسابرسی چیست؟ ابتدا باید گفت که برنامه حسابرسی عبارت از قوانین و دستورالعمل های مدونی جهت رسیدگی به کلیه صورتهای مالی طبق استانداردهای پذیرفته شده حسابداری می باشد که توسط حسابرس تهیه می شود و سپس بعد از تایید به تصویب می رسد. با استفاده از برنامه های حسابرسی در قالب  نرم افزار حسابرسی حسابرسیار، تمامی مدت زمان انجام مراحل حسابرسی توسط فرد حسابرس به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد، ضمن اینکه  این نرم افزار حسابرسی امکان انجام دقیق سیستم کنترل داخلی و آزمون محتوای حسابرسی را میسر می سازد.

همانطور که می دانید شخص حسابرس در ابتدای حسابرسی واحد اقتصادی، نیاز به دریافت اطلاعات و حسابهای مربوطه در بخش حسابداری دارد و برای این امر باید تعامل با بخش حسابداری و بررسی دقیق صورت های مالی را در دستور کار خود قرار دهد که در روش سنتی، زمان و هزینه زیادی را در بر خواهد داشت و امکان دارد نتیجه و بازدهی کار چندان مطلوب و دقیق نباشد. از این رو برنامه رسیدگی حسابرسی در این روش قدیمی، همواره هزینه و زمان زیادی را به واحد های اقتصادی مورد رسیدگی تحمیل می نماید. برنامه حسابرسی چنانچه به صورت سیستمی و با استفاده از نرم افزار های حسابرسی جامع و مدون صورت گیرد، علاوه بر اینکه اجرای کلیه عملیات حسابرسی را به صورت کامل و دقیق توسط حسابرس امکانپذیر می نماید، در تهیه گزارش و آمار مربوط به هر مرحله از رسیدگی ها در قالب صورت های مختلف مالی و تهیه کاربرگ۶۰۲۰ را در هر لحظه از زمان، فراهم می نماید.

نحوه انجام حسابرسی با برنامه حسابرسی یکپارچه و سیستمی چگونه است؟

جهت شروع کار با نرم افزار حسابرسی ابتدا تمام اطلاعات حسابداری به صورت کامل در بخش حسابداری نرم افزار ثبت شده و در قالب انواع تراز ها، سندهای مربوطه و کلیه دفاتر و گزارشات دقیق در اختیار شخص حسابرس قرار خواهد گرفت که باعث سرعت بیشتر در رسیدگی به حسابهای مالی و بررسی نواقص و تخلفات روی داده در آن می شود. در بخش بعدی شخص حسابرس با استفاده از داده های حسابداری مورد نظر در نرم افزار حسابرسی، می تواند نسبت به دریافت کاربرگ۶۰۲۰ و همچنین سایر کاربرگ های مالی مورد نظر اقدام نماید. در این سیستم امکان اعمال فیلتر های مورد نیاز به آسانی میسر است و اطلاعات موردنظر حسابرس را در صورتهای جزئی و کلی، در کمترین زمان ممکن نشان می دهد. همانطور که می دانید تهیه گزارشات از امور بسیار زمان بر و خسته کننده می باشد که با استفاده از برنامه حسابرسی سیستمی در قالب  نرم افزار حسابرسی بسیار ساده و سریع انجام می شود. همچنین کلیه گزارشات فوق در قالب برنامه پی دی اف  به صورت کامل و مستند قابل تهیه می باشد که در صورت لزوم بتوان به آن دسترسی داشت. بنابراین چنانچه تمایل دارید حسابرسی شرکت و یا واحد اقتصادی شما به صورت دقیق ، کم هزینه و در کمترین زمان ممکن انجام شود از نرم افزار حسابرسی جامع، دقیق و مطابق با استانداردهای حسابداری و حسابرسی با عنوان حسابرسیار استفاده نمایید. همچنین شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در شبکه های اجتماعی اینستاگرام ، لینکدین و فیسبوک همراه باشید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!