نرم افزار جامع حسابرسی صورت های مالی « حسابرسیار »

(نرم افزار جامع و تخصصی حسابرسی صورت های مالی «حسابرسیار»)، نرم افزاری قدرتمند است که قابلیت های بیشماری در راستای افزایش دقت و سرعت، کنترل عملکرد بهینه و یکپارچگی و تناسب با استانداردها را به کاربران ارائه می دهد. این نرم افزار مجهز به ابزارها و گزارشات هوشمند برای حسابرسان می باشد که همواره آرشیوی کامل از کلیه پرونده های حسابرسی را ارائه میدهد. در این مقاله به تاریخچه نرم افزار جامع حسابرسی «حسابرسیار» میپردازیم.

حسابرسی کامپیوتری

حسابرسی کامپیوتری، چشم انداز و مسیر آینده عملیات حسابرسی در حوزه تخصصی حسابرسان است. بسیاری از فرایندها و جریان اطلاعاتی گذشته که به صورت دستی انجام میشد (و روندی کاغذی و مکتوب داشتند،) در سالهای اخیر به فرایندهای دیجیتالی تبدیل شده و شتاب این تغییر هر روز دوچندان میشود.

شاید در آیندهای نه چندان دور، دیگر شاهد تولید فیزیکی اسناد در بسیاری از رویکردهای کاری نباشیم و ثبت اطلاعات به روش گذشته تقریبا منسوخ شود. حتی نقش انسان نیز در تولید اسناد کمرنگتر خواهد شد و به همین خاطر حرکت به سمت حسابرسی کامپیوتری و حسابرسی فناوری اطلاعات یک ضرورت مهم بوده و حسابرسان باید افزون بر سلامت زیرساخت های فناوری اطلاعات در واحد مورد رسیدگی، حجم انبوه اطلاعات قابل رسیدگی را به صورت الکترونیکی استخراج و مورد داده کاوی و تحلیل قرار دهند.

در چنین شرایطی، سازمانها و مؤسسه های حسابرسی زیادی با روشهای مختلف نسبت به اجرای حسابرسی کامپیوتری با استفاده از نرم افزارهای تخصصی و عمومی اقدام کرده اند که در این بین شاید به جرأت بتوان گفت عمده ترین محصول الکترونیکی درخور استفاده حسابرسان در حال حاضر در ایران (اکسل) می باشد. (مجله حسابرس – شماره 89 – تیر ماه 1396)

تاریخچه نرم افزار تخصصی حسابرسی صورت های مالی «حسابرسیار»

شرکت مهندسی صفاسافت با همکاری و مشاوره کارشناسان زبده مالی و مدیران حسابرسی در سال 1385 موفق به طراحی اولین نرم افزار حسابرسی گردید. شرکت مهندسی صفاسازه های فردای توس همزمان با طراحی و پیاده سازی این نرم افزار‏، با ارائه ایده نوآورانه (اولین نرم افزار حسابرسی ایران) در پارک علم و فن آوری خراسان مراحل رشد خود را طی نمود. ارائه یک نگارش اولیه از نرم افزار حسابرسی با استقبال حسابرسان مواجه گردید و تیم خلاق نرم افزاری با دریافت پیشنهادات متنوع حسابرسان نگارش های بعدی این نرم افزار را در طی سال های 1388 (نگارش 2 نرم افزار حسابرسی صورت های مالی و هچنین نگارش 1 نرم افزار حسابرسی بیمه ای)  و 1394 (نگارش 3 ) ارائه نمودند. با پیشرفت تکنولوژی های روز توسعه نرم افزار شرکت صفاسافت در سال 1394 تصمیم به بازنویسی کامل نرم افزار حسابرسیار گرفت. حاصل تلاش 4 ساله این شرکت (نگارش 4) نرم افزار حسابرسیار می باشد که هم اکنون به اشخاص و موسسات حسابرسی طرف قرارداد ارائه شده است.

اکنون و با گذشت بیش از 13 سال، مفتخریم که اعلام کنیم، طی این سالها و با حسابرسی هزاران پروژه کوچک و بزرگ، اکنون این حسابرسان کار آزموده هستند که با بهره مندی از قابلیت های بی شمار نرم افزار، ما را در راستای معرفی هر چه بهتر آن یاری می رسانند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن